1400/10/07 :: ١٥:٠٩
تالیف کتاب

تالیف کتاب توسط دو عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج

تالیف کتاب توسط دو عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج

تالیف کتاب توسط دو عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج

 

کتاب دو عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج در انتشارات مطرح بین‌المللی الزویر (Elsevier) به چاپ رسید.

نخستین کتاب در زمینه تشدید فرایندهای جذب در دنیا با عنوان:

 "Intensification of Sorption Processes: Active and Passive Mechanisms"

توسط دکتر محمود رضا رحیمی استاد گروه مهندسی شیمی و دکتر سلیمان مصلح استادیار گروه مهندسی پلیمر دانشگاه یاسوج تألیف شده است و به‌وسیله‌ی انتشارات الزویر در ماه نوامبر سال 2021 منتشر گردیده است.

این کتاب در دو بخش و هفت فصل نگارش شده است و به بیان جامع کاربرد فرآیندهای نوین جذب بر پایه فناوری تشدید فرآیند (Process Intensification) در صنایع مختلف (نفت و گاز، پتروشیمی، داروسازی، صنایع غذایی، آب و فاضلاب و ...) پرداخته است. این کتاب ضمن بیان اصول بنیانی در تشدید فرآیندها و ساخت تجهیزات، چالش­های موجود در بحث افزایش مقیاس را به همراه ارزیابی­های فنی و اقتصادی مورد بررسی قرار داده است.

این کتاب برای پژوهشگران و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی به‌ویژه در رشته­های مهندسی شیمی، شیمی و محیط زیست و همچنین مهندسان طراحی فرآیند در صنایع مختلف کتابی ارزنده و مفید خواهد بود.

تالیف آن از سال ۲۰۱۸ آغاز و در سال ۲۰۲۱ به اتمام رسیده است و حاصل پژوهش های چندین ساله دکتر محمود رضا رحیمی و تیم تحقیقاتی ایشان به وپژه دکتر سلیمان مصلح می باشد و با توجه به اینکه بخش عمده کتاب هم زمان با  همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ نگارش شده است، در مقدمه این کتاب به نقش فناوری تشدید فرآیند در تولید واکسن کووید-19 نیز اشاره شده است و نویسندگان پیشنهاداتی را در راستای توسعه فناوری­های پایدار جهت تولید دارو و واکسن جهت مقابله با بیماری­ها، از جمله COVID-19، معرفی نموده­اند.

لینک دسترسی به صفحه کتاب منتشرشده در پایگاه الزویر:

https://www.elsevier.com/books/intensification-of-sorption-processes/reza-rahimi/978-0-12-821411-4

 

 


خروج